شركت فني مهندسي يارنيكان صالح

با توکل بر خداوند متعال و در سایه عنایات حضرت ولی عصر(عج الله تعالی فرجه) هسته اولیه شرکت تعاونی فرااستانی یارنیکان صالح با حضور جمعی از استادان، صنعتگران، فارغ التحصیلان و دانشجویان در سال 1382 شکل گرفت؛ با این امید که با نام حضرت حق و با یاد او در راه او قدم بردارد. در ادامه یارنیکان صالح - همان گونه که در شروع نیت کرده بود - با هدف توانمند نمودن کشور در عرصه صنعت و کاستن از میزان وابستگی آن تلاش می کند  ادامه مطلب


نام‌كاربري:
رمزعبور:


صفحه اصلي » محصولات » تجهیزات میکرولیتوگرافی » اتاق تمیز

مشخصات

اتاق تمیز (clean room) :

فرآیند لیتو گرافی باید در محیطی انجام شود که هوای آن تمیز باشد . منظور از هوای تمیز ، هوایی نیست که برای سلامتی انسان مضر نباشد، بلکه منظور هوایی ست که تعداد و اندازه های ذره های موجود در آن برای ساخت قطعات ریز مضر نباشد و باعث آلوده شدن آن­ها نشود. بدین منظور در اتاق­های تمیز هوا دائماً در مسیر ثابتی که از پیش طراحی شده ، در گردش است . فیلتر های متعددی برای تمیز کردن هوای در حال گردش در این مسیر تعبیه شده است. هم­چنین بدنه­ ی اتاق ، تجهیزات داخل اتاق و لباسی که در اتاق پوشیده می­شود همگی از مواد خاصی تهیه می شوند تا باعث آلوده شدن هوای اتاق نشوند . علاوه  بر این تعداد افراد داخل اتاق ، نحوه حرکت آن­­ها،موادی که در اتاق استفاده می شود،رطوبت ، دمای اتاق و . . . باید طبق قواعدی دقیق تنظیم شوند تا هوای اتاق کیفیت مناسب را داشته باشد. با توجه به میزان رعایت این نکات ،درجه­ ی تمیزی هوا در اتاق­های تمیز متعدد و درنتیجه کلاس آن­ها متفاوت خواهد بود.

 

 

طبیعی­ست که هر چه میزان آلودگی­ها در اتاق کمتر باشد، کیفیت هوای آن بهتر است . اما برای کاربرد های مختلف ، کیفیت­ های متفاوتی لازم است که باید به دقت انتخاب شود . اتاق تمیز علاوه بر الکترونیک در میکرو مکانیک ، اپتیک ، بیوتکنولوژی، داروسازی، ساخت قطعات پزشکی و در بیمارستان­ها نیز مورد استفاده قرار می­ گیرد.

توانمندی­ های شرکت :

  • این شرکت توانایی ساخت اتاق تمیز مناسب برای فرآیند میکرو فوتولیتوگرافی با حداقل­ اندازه­ (رزولوشن) 20µ  را دارد .
  • مطابق استانداردها کلاس این اتاق در حال کارکرد ، 10000  می باشد.

© Yar Nikan Saleh ::