شركت فني مهندسي يارنيكان صالح

با توکل بر خداوند متعال و در سایه عنایات حضرت ولی عصر(عج الله تعالی فرجه) هسته اولیه شرکت تعاونی فرااستانی یارنیکان صالح با حضور جمعی از استادان، صنعتگران، فارغ التحصیلان و دانشجویان در سال 1382 شکل گرفت؛ با این امید که با نام حضرت حق و با یاد او در راه او قدم بردارد. در ادامه یارنیکان صالح - همان گونه که در شروع نیت کرده بود - با هدف توانمند نمودن کشور در عرصه صنعت و کاستن از میزان وابستگی آن تلاش می کند  ادامه مطلب


نام‌كاربري:
رمزعبور:


صفحه اصلي » خدمات » سیستم های خلأ و لایه نشانی » کالیبراسیون فشارسنج ها

خدمات کالیبراسیون (واسنجی) فشارسنج­ها

به منظور واسنجی (کالیبراسیون ) فشارسنج ها و بیان دقیق خروجی آنها با واحد های استاندارد فشار، از روش های مختلف واسنجی استفاده می شود.

یکی از این روش ها استفاده از سامانه واسنجش مقایسه ایست. در این روش با ایجاد شرایط مساوی برای فشارسنج تحت بررسی و فشارسنج مرجع و با مقایسه خروجی آنها عملیات واسنجی انجام می شود.

به عنوان فشارسنج مرجع به طور معمول از فشارسنج های اولیه و با صحت بالا استفاده می شوند. برای این منظور و برای پوشش کلیه گستره های خلأ مورد استفاده در سامانه واسنجی موجود از فشارسنج های پیزو خازنی و کاتد گرم استفاده می شود.

 

هم چنین برای کالیبره کردن فشارسنج ­ها سامانه­ ی نیمه اتوماتیکی آماده شده است که با استفاده از آن خروجی فشارسنج مرجع و هم چنین خروجی فشارسنج­ های مورد بررسی به صورت اتوماتیک در رایانه ثبت می­ شوند. بدین ترتیب می توان عملکرد فشارسنج مورد نظر را با دقت بسیار بالایی مورد آزمایش قرار داد..

در مواردی که از نمایشگر برای فشارسنج­ های تولیدی این مجموعه استفاده می شود، داده­ های به دست آمده از عملیات واسنجی وارد نمایشگر دیجیتالی می­ شود.

© Yar Nikan Saleh ::